?>
بروز ترین      ماه 360      -      مجله تهران نو      مجله نارمک      مجله فانوس فکر      مجله ارژنگ      -      قیمت روز      طلایاب      بلوک سبک      -      قرص تاخیری      آموزش تعمیرات موبایل      نوید      *      +      -      *      -      +      دانلود سریال آواتار 2024      استخر پیش ساخته      تراست ولت      ردیاب موتور      *      صرافی تتر      بروکر فارکس      +      خرید کتاب تاپ ناچ      +      *      تحلیل اتریوم      -      فیلم هندی      *      -      -      .      +      -      +      -      /      حواله وسترن یونیون      کربنات کلسیم      خرید ماینر      -      دکتر زنان مشهد      خرید لایسنس نود 32      کسب درآمد      خرید رپورتاژ      فروش آنتی ویروس      سیگنال فارکس      لایسنس رایگان نود 32      یوزر پسورد نود 32      سئو سایت      لایسنس نود32      آپدیت نود 32      بهترین بک لینک     
508 Resource Limit Is Reached

Resource Limit Is Reached

The website is temporarily unable to service your request as it exceeded resource limit. Please try again later.
 عربي كنكور انساني خيلي سبز عربي كنكور انساني خيلي سبز

زيست جامع خيلي سبز - خريد عربي جامع خيلي سبز

روش مطالعه ي زيست جامع خيلي سبز راهي براي موفقيت

زيست جامع خيلي سبز

 

هميشه درس زيست شناسي در آزمون كنكور سراسري به عنوان يكي از چالشي ترين و مهم ترين دروس براي دانش آموزان به شمار مي آمده است. همچنين درس زيست به خاطر مفهومي بودن و ماهيت خاص آن كه تلفيقي از مفاهيم و حفظيات مي باشد، شيوه ي مطالعه و متعاقبا تست زني آن از دروس ديگر متفاوت مي باشد. ما در سايت دور خيز، كتاب زيست جامع خيلي سبز را براي شما قرار داده ايم كه يكي از جامع ترين و مفهومي ترين كتاب ها مي باشد. در اين مقاله هم تعدادي از پرسش و پاسخ هاي شما دانش آموزان را در اين مقاله ذكر كرده ايم.

 

روش صحيح مطالعه ي درس زيست شناسي

در واقع درس زيست شناسي يكي از دروس مفهومي و حفظي به حساب مي آيد و طبق اين دو عامل شما بايد در مطالعه ي آن بسيار دقت داشته باشيد. درست خواندن و زياد خواندن دو عامل اصلي براي مطالعه اين درس مي باشد. شما بايد هنگام مطالعه ي اين درس مطالب را به صورت مدون و دسته بندي شده وارد ذهنتان كنيد و چندين بار آن ها را مطالعه و تحليل نماييد. بهتر است در زمان مطالعه، اين درس را مانند زير به چند بخش تقسيم كنيد:

1-    زيست گياهي

2-    زيست جانوري

3-    زيست انساني

4-    بيوشيمي

5-    سلولي ملكولي

سعي كنيد هربار كه اين درس را مطالعه مي كنيد، توجه كنيد كه اين مطالب در كدام دسته قرار مي گيرند و بين اين دسته ها ارتباط برقرار كنيد.

 

از كجا شروع كنيم؟

در هر سطحي كه هستيد و به هر ميزان كه زيست را يادگرفته ايد و حتي به هر شيوه اي كه معلمتان آن را به شما آموزش داده است، به موارد زير براي خواندن مطالب دقت كنيد، در غير اين صورت ممكن است به دام طراحان سوال بيفتيد و در آزمون كنكور نمره منفي سهم شما باشد.

1-    در قدم اول كتاب درسي خود را بدون خط كشي و هايلايت مطالعه كنيد.

2-    در قدم دوم از كتاب هاي كمك آموزشي و تست مثل كتاب زيست جامع خيلي سبز، تست هاي مربوط را پيدا كنيد، بزنيد و سپس اشكالات خود را رفع كنيد.

3-    در اين مرحله بايد دوباره به سراغ كتاب درسي برويد و با تمركز و دقت بيشتري به مطالعه ي مطالب بپردازيد. بعد از آن نكات و تست هايي كه در مرحله قبل آموختيد را در كتاب هايلايت كنيد.

4-    در پايان مطالعه، فصلي كه مطالعه كرديد را با يك نمودار درختي روي صفحه به صورت خلاصه بنويسيد.

 نحوه تست زني

تست زني درس زيست بسيار مهم است. در آزمون سراسري هر چقدر هم كه درس زيست را مطالعه كنيد ولي اگر به ميزان كافي تست كار نكرده باشيد، نمي توانيد نتيجه ي خوبي بگيريد پس بايد براي تست زدن وقت كافي بگذاريد. بعد از اينكه مطالب كتاب را به روشي كه در پاراگراف قبلي گفته شد مطالعه كرديد، سعي كنيد 24 ساعت بعدي را به تست زني اختصاص دهيد. با اين روش مطالب به حافظه بلند مدت شما منتقل مي شود.

يافتن منبع مناسب براي تست زني يكي از كارهاي مهم در اين مرحله است. شما مي توانيد براي اين هدف به سايت ما مراجعه كنيد. ما بهترين منابع و كتاب هاي تست زني همچون عربي كنكور انساني خيلي سبز را براي شما موجود كرده ايم. با خريد عربي جامع خيلي سبز و عربي كنكور انساني خيلي سبز و همچنين زيست جامع خيلي سبز از سايت دورخيز، موفقيت خود را تضمين كنيد.


زيست جامع خيلي سبز و راه رسيدن به موفقيت

خريد عربي جامع خيلي سبز

 

درس زيست شناسي به صورتي است كه حتما بايد كتاب درسي خود را مطالعه كنيد و به هيچ وجه آن را كنار نگذاريد. در واقع كتاب درسي را بايد منبع اصلي خود قرار دهيد. در مرحله ي بعد اگر با مطالعه و تست زني به شيوه اي كه در مقالات قبلي برايتان شرح داديم، درصد مورد انتظارتان را كسب نكرديد و به مطالعه بيشتري نياز داشتيد مي توانيد از منابع معتبر كمك بگيريد. زيست جامع خيلي سبز يكي از منابع معتبر در اين زمينه مي باشد كه شما با مراجعه به آن مي توانيد درسنامه ي هر فصل را مطالعه كنيد.

اقدامات لازم پس از تست زدن

با توجه به اين نكته كه حجم درس زيست شناسي بسيار زياد و فرار است، با اين وجود اگر شما آن را مرور نكنيد، از ذهن شما به مرور زمان پاك مي شود. پس لازم است كه بعد از هر بار مطالعه و تست زني مبحث مربوطه، زمان هايي را براي مرور در نظر بگيريد. براي اين كار مي توانيد از برنامه ي كانون ها و آزمون ها استفاده كنيد، همچنين مي توانيد با توجه به شرايط خودتان براي مرور برنامه ريزي كنيد.

برنامه مرور هر درس بايد به اين صورت باشد كه در مرحله ي اول به سراغ  تست هايي برويد كه اشتباه پاسخ داده ايد يا كلا آن ها را جواب نداده ايد. سعي كنيد دوباره آن ها را بزنيد. در مرحله ي به سراغ كتاب درسي و خلاصه نويسي هايتان برويد و آن ها را مرور كنيد. نكات يادداشت شده، هايلايت ها و خلاصه نويسي هايتان را با دقت مرور كنيد.

 

مراجعه به فيلم هاي آموزشي

ديدن فيلم آموزشي يك درس طبيعتا از خواندن آن راحت تر و آسان تر است ولي اين راه براي كساني كه نسبتا پايه ي ضعيف تري دارند، مفيد تر مي باشد. اگر شما زمان مطالعه ي يك مبحث متوجه آن نشديد، بهتر است به فيلم آموزشي آن مبحث مراجعه كنيد تا بتوانيد مفاهيم را آسان تر و سريع تر درك كنيد. البته اين نكته را فراموش نكنيد كه در حين تماشاي فيلم حتما بايد از موارد مهم نكته برداري كنيد.

 

تصاوير كتاب درسي

در زمان مطالعه ي كتاب درسي خود حتما به شكل ها اهميت ويژه اي بدهيد. تصاوير كتاب درسي، مخصوصا تصاوير كتاب زيست يكي از موارد مورد علاقه ي طراحان سوالات كنكور مي باشد و هر ساله از آن ها تعدادي تست طرح مي كنند. بهتر است جزئيات تصاوير را در نظر بگيريد و نكات آن ها را در كنارش بنويسيد. پس در مواجه با شكل ها و تصاوير كتاب درسي دو كار را بايد انجام دهيد:

1-    شكل را به صورت موشكافانه بررسي كنيد تا جزئيات ريز آن در ذهنتان باقي بماند.

2-    نكات مربوط به تصوير را مطالعه كنيد و در كنار آن خلاصه نويسي كنيد تا به طور كامل بياموزيد.

موفقيت

موفقيت در درس زيست شناسي و همچنين در كنكور سراسري بستگي به تلاش هر فرد دارد اما بايد به اين نكات توجه كنيد كه داوطلبان ممتاز در كنكور بار ها كتاب هاي تست و زيست را مطالعه كرده اند و هرگز از تلاش دست نكشيده اند. همچنين در كنار اين تلاش استفاده از منابع معتبر اهميت زيادي دارد. ما براي درس زيست شناسي كتاب زيست جامع خيلي سبز و براي درس عربي كه در مقاله آينده درباره ي آن صحبت مي كنيم، خريد عربي جامع خيلي سبز و براي رشته هاي انساني هم عربي كنكور انساني خيلي سبز را پيشنهاد مي كنيم.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1400/8/16 ساعت: ۰۳ توسط:konkoorbooks1401 :

خريد عربي جامع خيلي سبز راه رسيدن به موفقيت

عربي كنكور انساني خيلي سبز

در اين مقاله قصد داريم درباره ي درس عربي و راه هاي مطالعه ي آن براي دست يابي به يك درصد مورد قبول را بررسي كنيم. شما همچنين مي توانيد با خريد عربي جامع خيلي سبز و شروع به تست زني با شيوه ي درست، مسير موفقيت را طي كنيد. در زير تعدادي از سوالات شما درباري شيوه ي تست زني را بررسي مي كنيم. با ما همراه باشيد.

 

آيا بلافاصله بعد از مطالعه ي درس بايد شروع كنيم به تست زدن؟

شما بلافاصله بعد از مطالعه ي درس بايد شروع كنيد به تست زدن كه البته اين مرحله ي يادگيري نام دارد. در واقع براي به خاطر سپردن مطالب و يادگيري بهتر در اين مرحله تست مي زنيد، يعني شما بلافاصله بعد از مطالعه ي قواعد لازم است كه به تست زدن اقدام كنيد. اين كار باعث مي شود تا قواعد را به صورت كاربردي بياموزيد و ايرادات و مشكلات خود را بشناسيد. همچنين در اين مرحله توانسته ايد قواعد را به صورت كاربردي يعني در قالب سوالات و تست ها مطالعه كنيد. تست زدن با فاصله از مطالعه ي شما، زماني بايد انجام شود كه شما درس را به طور كامل ياد گرفته ايد و از تست زدن به عنوان راهي براي سنجش خودتان استفاده مي كنيد.

 

رعايت ترتيب خاصي در زدن تست درس عربي لازم است؟

يكي از روش هاي درست و اصولي به اين صورت است كه ابتدا شروع كنيد به زدن تست واژگان، سپس قواعد، بعد از آن تست ترجمه و در پايان تست هاي درك مطلب را بزنيد. البته بيشتر كتاب هاي تست و كمك درسي به ترتيب كنكور، تست ها را چيده اند. يعني در ابتدا تست ترجمه، سپس درك مطلب و در آخر قواعد. فارغ از اين شما بايد به هر سبك و سياقي كه با روش مطالعه ي شما سازگاري دارد و نتيجه ي بهتري از آن ميگيريد، شروع كنيد به تست زدن.

كتاب عربي كنكور انساني خيلي سبز بهترين و كامل ترين مجموعه ي تستي است كه ما در اين مرحله به شما پيشنهاد مي كنيم.

 

آيا زمان در زدن تست مهم است؟

در مرحله ي اول كه مرحله ي يادگيري محسوب مي شود تا زماني كه به طور كامل درس و مطلب را ياد نگرفته ايد، نبايد فاكتور زمان را در نظر بگيريد. بعد از اين مرحله كه به طور كامل تست زدن آن درس را آموختيد، مي توانيد زمان را در نظر بگيريد و از آن به عنوان يك فاكتور براي قوي تر شدن خودتان استفاده كنيد، براي مثال سعي كنيد هر تست را طبق يك تايم قانوني پاسخ دهيد. تست هاي ترجمه در هر درس به يك سبك و سياق مي باشند و شما مي توانيد از همان ابتدا سرعت خود را در پاسخ گويي به اين نوع تست ها تقويت كنيد.

 

آيا لازم است كه از چند منبع تست بزنيم؟

اگر تعداد تست هاي كتابي كه شما مطالعه مي كنيد در هر بخش قواعد، ترجمه يا.. كم بود يا حتي اگر تعداد اين تست ها براي شما كم محسوب مي شود به سراغ كتاب تست ديگري برويد. اما حتي اگر تست هاي كتاب مورد مطالعه ي شما به حد كافي بود باز هم تنها به يك منبع بسنده نكنيد و به سراغ منابع ديگر برويد تا با سوالات و تست هاي مختلف آشنايي پيدا كنيد. اگر به اندازه ي كافي وقت داريد، منبع بعدي را بعد از منبع اول و به صورت درس به درس تست بزنيد، در غير اين صورت بعد از يك بار مطالعه ي كامل و اتمام منبع اول به سراغ آن برويد.

ما در سايت دورخيز منابع جامع و معتبري همچون زيست جامع خيلي سبز، عربي كنكور انساني خيلي سبز و.. قرار داده ايم تا شايد كمي راه رسيدن به موفقيت را براي شما آسان كنيم. به ما سر بزنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: 1400/8/8 ساعت: ۰۵ توسط:konkoorbooks1401 :